top of page
photo_2018-07-01_21-48-21.jpg

Про компанію

Базовий центр критичних технологій «Мікротек» — державне підприємство, що спеціалізується на розробці комплексів комбінованого захисту військових гусеничних машин від ураження протитанковими засобами та на створенні тренажерів військової техніки.

Створене в жовтні 1994 року на основі НДІ «Оріон» рішенням Державної служби України з питань спеціальної інформації та критичних технологій при Кабінеті Міністрів України.

Ще з 1997 р. розробка систем захисту броньованих об'єктів стала визначальним напрямком наукової діяльності підприємства. Ініціаторами постановки дослідно-конструкторських робіт зі створення вітчизняних систем захисту бронетанкової техніки виступили генеральний конструктор бронетанкобудування України Михайло Борисюк, головний конструктор Міністерства промислової політики, директор НДІ «Оріон» Ігор Звершховський, начальник Центру сухопутних військ професор Василь Хитрик В. О. та на той час директор базового центру критичних технологій «Мікротек», заслужений працівник електронної промисловості Маріанна Пойгіна. У тому ж році спільним рішенням Міністерства науки і технологій України, Міністерства оборони України та Мінпромполітики державне підприємство базовий центр критичних технологій (БЦКТ «Мікротек») було визначено головним підприємством з розробки комплексів комбінованого захисту військових гусеничних машин (ВГМ) від поразки протитанковими засобами (ПТС). БЦКТ були розроблені і впроваджені технології використання кумуляції для нейтралізації вражаючих факторів під час їх взаємодії з основною бронею броньованих машин, розроблені математичні моделі взаємодії кумулятивних потоків продовжених кумулятивних зарядів з типовими бойовими елементами. І в тому числі і з елементами боєприпасів типу «ударне ядро», з кумулятивними потоками кумулятивних снарядів, з швидкісними, надтвердими бронебійними снарядами[2].

Використання принципу спрямованої руйнівної дії кумулятивних струменів дозволило створити системи динамічного захисту, що ефективно вражають підлітаючи боєприпаси при їх контакті з бронею, незалежно від вражаючих елементів. Так з'явилися комплекс ДЗ «Ніж» та «Дуплет»

bottom of page